בירוק קאבר

מרפסות הפכו לחלק בלתי נפרד בבניה החדשה. היום הצורך והרצון לחזרה לטבע, לראות ירוק בבית יחד עם צמצום שטחים פתוחים ואפשרות לגינות הביא לכך שמרפסת הפכה להיות חשובה וחיונית. עם זאת, לא תמיד מדובר על מרפסת גדולה בה ניתן לגדל צמחים בתנאים הנדרשים להם. פעמים רבות זו מרפסת שמש קטנה שאינה מתאימה לכל צמח טבעי, במיוחד עצים או צמחים גדולים. אם עדיין מראה עץ במרפסת הוא חלומכם, צמחיה מלאכותית תוכל להגשים לכם אותו.

צמחיה מלאכותית עם מראה טבעי

צמחיה מלאכותית של היום היא לגמרי לא הצמחיה המלאכותית של פעם. אם בעבר היה רצון לתת לצמחים המלאכותיים מראה שונה מהטבעיים, שיהיו בצבעים מוגזמים והמראה שלהם יהיה מהודר ומושלם, היום הגישה הפוכה- שהצמחים המלאכותיים יהוו תחליף ראוי לצמחים טבעיים. שיהיה ניתן לשים אותם לאו דווקא כדי ליצור פאר אלא דווקא מראה טבעי ופשוט ולכן היום צמחיה מלאכותית היא נהדרת גם למרפסות ואפילו לגינות, ממש כמו שדשא סינטטי הפך תחליף מושלם לדשא טבעי.

צמחיה מלאכותית- מסוקולנטים ועד עצי פרי

נכון, פרי אכיל הם לא יתנו, שלא תתבלבלו בטעות ותקטפו קלמנטינה מעץ הקלמנטינות המלאכותי, אבל מעבר לכך, צמחיה מלאכותית תיתן למרפסת מראה ירוק וטבעי וזאת כמובן מבלי שתצטרכו לטפל (אולי "ויש" עם מטלית לחה מדי פעם..), להשקות או לדשן. היום ניתן למצוא תחליפים מלאכותיים לכל צמח, החל מסוקולנטים שנראים ממש כמו הדבר האמיתי, דרך מגוון צמחים, שיחים, מטפסים, פרחים (שתמיד נשארים פורחים) ועד עצים.

כמה דברים לשים לב בצמחיה מלאכותית במרפסת

צמחיה מלאכותית במרפסת היא לא סיפור, ממש כמו שהנחת שולחן או נדנדה אינם סיפור. רק כמה דברים שכדאי לשים לב:

  • מומלץ לא להניח בתוך אדמה אלא על מצע של אבנים/חלוקים/טוף כדי לא למשוך חרקים.
  • מומלץ להניח באזור מוצל או לפחות כזה שאין בו שמש ישירה למשך שעות כדי שהצבע לא ידהה והחומר לא יתבלה
  • לעבור עם סמרטוט לח מדי פעם
  • להניח במיקום נפרד מצמחיה אמיתית, גם כאן כדי לא למשוך חרקים
  • פשוט ליהנות מצמחיה מכל סוג שתרצו, החל מסוגי צמחים שיש גם בארץ ועד צמחיה שיש רק במקומות רחוקים וזאת מבלי לטפל או לדאוג. רק ליהנות.
 
צמחיה מלאכותית למרפסת
צמח כדורי מרשים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support